Idén a Vízügyi OSZTV I., II. és III. helyezettje is a Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Technikum egy-egy végzős Vízügyi technikus diákja lett, és további négy technikus az első tíz helyezett között szerepelt.
A Nyíregyházi SZC Bánki Donát Technikum és Kollégium Gépjármű-mechatronikai technikus tanulói dobogós helyezéseket értek el az Autós Szakmák Tanulmányi Versenyén, a Young Car Mechanic Európai Autószerelői Versenyen, az EUROSKILLS- A szakmák Európa Bajnokságán és az Ipari Robotika Versenyen.
A Nyíregyházi SZC Inczédy György Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákjai az országos szakmai versenyeken értek el kimagasló eredményeket, többek között a WorldSkills Shanghai 2026-os versenyén országos 5. helyezést ért el egy Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető diák, a Szakmasztár 2026-os versenyén országos 6. helyezést hozta el egy Gépi és CNC forgácsoló tanuló, emellett a Swisspor „Az év tehetsége” megmérettetésen dobogós eredményre számítanak.
A Nyíregyházi SZC Zay Anna Technikum és Kollégium Radiográfiai szakasszisztens -CT/MR szakasszisztens tanulója a IV. Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Versenyen egy első helyezést, egy Gyakorló ápoló tanuló a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusán megrendezett XI. Dunántúli Mandulafa Ifjú Kutatók Tudományos Konferenciáján szintén első helyezést ért el.
A Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum Pénzügyi-számviteli ügyintéző tanulói több dobogós helyezést is szereztek, közülük ketten nyertesként térhettek haza az MCC Vállalkozásra fel! és a Biztosítsd Be Magad! szakmai versenyekről, és a Diákvállalkozások Országos Vására és Versenyén a legjobb termék díjban részesültek.
A Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikum Cukrász szaktechnikus diákjai a Pelikán kupán, a Kereskedő és webáruházi technikus és a Vendégtéri szaktechnikus tanulók az Illésy Gasztro Kupán és a 19. Farsang Kupa országos versenyen arany és ezüst minősítéseket szereztek.
A Nyíregyházi SZC Bencs László Szakképző Iskola Bolti előkészítő, Pincérsegéd és Szakácssegéd tanulói különböző kategóriákban I., II. és III. helyezésekkel térhettek haza az I. Országos Műhelyiskolai Versenyről.
A Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium Kozmetikus technikus tanulói az Országos Szépészeti szakmai versenyeken dobogós helyezéseket értek el, a Fashion Festival-on egy tehetséges Divattervező tanuló által bemutatott kollekció révén bekerültek a MODEM divatbemutatójára. A „Vedd fel a vonalat” országos pályázatra egy tanulók alkotását beválogatták a Herman Ottó Múzeum kiállítására.
A Nyíregyházi SZC Teleki Blanka Szakképző Iskola és Kollégium Közszolgálati technikus tanulója a legjobb 10 között végzett az Országos Középiskolai Rendészeti Egyéni Versenyen.
A Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium Divatszabó tanulója a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen való eredményes szerepléséért felmentést kapott a szakmai vizsga interaktív vizsgarésze alól.
Bízunk benne, hogy végzőseink a munkaerőpiacra kikerülve is megállják helyüket. Technikusaink közül többen folytatják a felsőoktatásban tanulmányaikat, melyhez reményeink szerint jó alapot kaptak.
Fotók: Asztalos Szilárd


































































































